CV

  • geboren op 23 augustus 1957 te Zijderveld (gemeente Vianen)

  • 1969-1975 gymnasium A (dr. F.H. de Bruynelyceum) te Utrecht

  • 1975-1981 studie aan de Theologische Hogeschool der Gereformeerde Kerken te Kampen, hoofdvak: Oude Testament; bijvakken: Ugaritisch en dogmatiek

  • 1981-1986 wetenschappelijk assistent bij de afdeling Bijbelse Vakken aan de Theologische Hogeschool te Kampen

  • 2 februari 1986 bevestiging en intrede als predikant van de Gereformeerde Kerk te Monnickendam

  • 18 april 1986 promotie (cum laude) aan de Johannes Calvijnstichting te Kampen op het proefschrift Beatific Afterlife in Ancient Israel and in the Ancient Near East (promotor: prof. dr. J.C. de Moor; coreferent: prof. dr. E. Noort)

  • 1 juli 1990 intrede als predikant van de Gereformeerde Kerk te Culemborg

  • van juli 1993 tot en met december 1995 voor 60% aangesteld als onderzoeker (post doc) aan de Theologische Universiteit in Kampen

  • vanaf januari 1996 tot december 2005 in deeltijd (0,2 fte) verbonden aan de Theologische Universiteit in Kampen als onderzoeker

  • van 1 augustus 1996 tot 1 augustus 2000 in deeltijd (0,2) verbonden aan de Vrije Universiteit te Amsterdam als universitair docent Oude Testament

  • van september 1996 tot december 2005 in deeltijd (0,6) werkzaam als geestelijk verzorger in het Beatrix Verpleeghuis te Culemborg en andere locaties van Zorgcentra De Betuwe

  • vanaf 1999 lid van de redactie van het tijdschrift Amsterdamse Cahiers voor de exegese van de Bijbel en zijn tradities

  • van januari 2002 t/m december 2004 in deeltijd (0,5) werkzaam als onderzoeker voor Theologische Universiteit en Nederlands Bijbelgenootschap ter bestudering van de ontstaansgeschiedenis van de Nieuwe Bijbelvertaling

  • vanaf 2002 docent bijbelvakken (free-lance) bij het Leger des Heils voor cursussen exegese aan officieren en voor de voortgezette theologische cursus

  • van 2003 t/m 2012 lid van de redactie van het tijdschrift Theologisch Debat

  • van 2004 t/m 2014 medewerker van het tijdschrift Interpretatie

  • vanaf mei 2006 hoogleraar Oude Testament aan de Theologische Universiteit te Kampen (sinds 2007: Protestantse Theologische Universiteit; inaugurele gehouden op 3 november 2006 (zie ook de presentatie); huidige locatie: Amsterdam

  • vanaf 2006 redactiesecretaris van de serie Historical Commentary on the Old Testament

  • vanaf 2007 t/m 2012 lid van de redactie van Centraal Weekblad
  • van 2007 t/m 2013 lid van de Generale Raad van Advies (PKN), vanaf 2017 adviseur van de synode namens de PThU
  • vanaf 2016 lid van de redactie van het tijdschrift Schrift
  1. Cor Roozenbeek
    augustus 17, 2013 om 8:42 pm

    Een prachtige carrière

  1. No trackbacks yet.

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit / Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit / Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit / Bijwerken )

Google+ photo

Je reageert onder je Google+ account. Log uit / Bijwerken )

Verbinden met %s

%d bloggers liken dit: